Instagram Hikayelerde Gif Nasıl Paylaşılır?

Bir süre önce Instagram bir yenilik yaparak hikayeler kısmında GIF paylaşma imkanını sundu. Tabi akıllara hemen “hikayelerde gif nasıl paylaşılır” sorusu geldi.

Uygulamadaki çıkartmalar bölümü üzerinden paylaşımlara GIF ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı detaylı olarak aşağıda açıkladım.

INSTAGRAM’DA GIF PAYLAŞMA

Instagram’da gif paylaşabilmek öncelikle hikayeler kısmında bir fotoğraf çekmeniz veya var olan fotoğraflarınızdan bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yukarı doğru kaydırarak altta saat, konum gibi çıkartmaların bulunduğu araç çubuğunu açın.

Çıkartmalar içerisinde anket seçeneğinin hemen yanında GIF çıkarmasını göreceksiniz. GIF‘e tıkladığınızda karşınıza birkaç tane gif çıkacaktır. Üstteki “GIPHY Ara” kısmını kullanarak istediğiniz gifi arayıp hikayenize ekleyebilirsiniz.

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir durum var. Instagram‘da çıkan bu gifler GIPHY altyapısıyla çalışıyor. Bu nedenle arama yaparken, arayacağınız kelimenin İngilizcesini yazmanız gerekiyor. Örneğin; “bisiklet” değil de “bike” diye aramanız gerek.

Son olarak çıkan sonuçlardan herhangi bir gif üzerine tıklayarak hikayenize ekleyebilirsiniz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Translate »