Açılır Kameralı Telefon: Elephone U2

Elephone U2

Elephone U2 adlı yeni bir telefon çarptı gözüme. Şu an ülkemizde satışı yok fakat açılır kamera özelliği dikkatimi çeken ilk şey oldu.  Öncelikle Elephone markası nedir onu bir tanıyalım, sonra telefonun özelliklerine geçelim.

Bu markayı geçen sene, yani 2017 yılında çıkardığı Elephone S8 adlı modeliyle kulağımıza gelmişti. O telefonun göze çarpan özelliği ise “çerçevesiz” olmasıydı. 

Elephone Nedir?

Elephone U2 Backside

Telefon üretimi denilince aklınıza ilk hangi ülke gelir? Tabii ki Çin. Elephone da bir Çin markası. Son zamanlarda Çin telefon markaları bir popülerlik kazandı. Bunlardan biri, benim de kalitesini beğendiğim bir marka olan, Xiaomi. Eğer Türkiye’ye satışı yapılırsa Elephone da sık duyacağımız telefonlardan olacak gibi duruyor.

Elephone, 2006 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nde kuruldu. Sitelerinde yazdıklarına göre AR&GE’ye çok önem verdiklerini görüyoruz, ki zaten ürettikleri telefonlardaki farklılıklardan da bunu anlayabiliriz. Şirketin açıkladığı oranlara göre Avrupa, Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Orta Doğu’da yıllık satış hacmi 10 milyonun üzerinde.

Pop-up Kameralı Elephone U2

Elephone U2 Frontside

Telefonun diğer özelliklerine geçmeden, hemen şu açılır kamera denilen özelliğiyle ilgili kısaca bir yorum yapacağım. Pop-up kamera özelliğine selfie sevenler bayılır diye tahmin ediyorum. Arka tarafta normal kamerası var zaten; ön taraftakini açmak istediğiniz zaman, üst taraftan bir kamera çıkıyor ve bu şekilde kullanabiliyorsunuz. İşiniz bitince kamera tekrar telefon içine gömülüyor diyebiliriz.

Telefonun genel özelliklerine gelecek olursak; 6.26-inç full HD bir ekranı mevcut ve Android 9.0 Pie sürümünü kullanıyor. Bir de “Translator (Çevirmen/Tercüman)” adlı bir özelliği de var fakat bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yani özelliğin ne işe yaradığı telefon satışa çıkmadan anlayamayacağız gibi duruyor. Oyun severler için güzel bir telefon olduğunu düşünüyorum.

Telefon hakkında Türkiye’deki teknoloji ve haber sitelerinde bir bilgi yok şu anda, yabancı sitelerden toplayabildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım. Satışa sunulduğunda daha detaylı bilgileri gelecektir muhakkak, şimdilik bu kadar 🙂 

1 Yorum:

  • folorentorium
    at 5 yıl ago

    whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the good work! You know, lots of people are hunting around for this info, you could help them greatly.

    Cevapla

Yorum yaz: