Instagram Hikayelerde Gif Nasıl Paylaşılır?

Bir süre önce Instagram bir yenilik yaparak hikayeler kısmında GIF paylaşma imkanını sundu. Tabi akıllara hemen “hikayelerde gif nasıl paylaşılır” sorusu geldi.

Uygulamadaki çıkartmalar bölümü üzerinden paylaşımlara GIF ekleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı detaylı olarak aşağıda açıkladım.

Instagram Hikayede Gif Görüntüsü

INSTAGRAM’DA GIF PAYLAŞMA

Instagram’da gif paylaşabilmek öncelikle hikayeler kısmında bir fotoğraf çekmeniz veya var olan fotoğraflarınızdan bir tanesini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra yukarı doğru kaydırarak altta saat, konum gibi çıkartmaların bulunduğu araç çubuğunu açın.

Instagram Hikayede Gif Ekleme

Çıkartmalar içerisinde anket seçeneğinin hemen yanında GIF çıkarmasını göreceksiniz. GIF‘e tıkladığınızda karşınıza birkaç tane gif çıkacaktır. Üstteki “GIPHY Ara” kısmını kullanarak istediğiniz gifi arayıp hikayenize ekleyebilirsiniz.

Instagram Hikayede Gif - Giphy araması

Yalnız dikkat etmeniz gereken bir durum var. Instagram‘da çıkan bu gifler GIPHY altyapısıyla çalışıyor. Bu nedenle arama yaparken, arayacağınız kelimenin İngilizcesini yazmanız gerekiyor. Örneğin; “bisiklet” değil de “bike” diye aramanız gerek.

Instagram Hikayede Gif - Giphy araması

Son olarak çıkan sonuçlardan herhangi bir gif üzerine tıklayarak hikayenize ekleyebilirsiniz.

Yorum yaz: